Hľadaj

Prezident Kiska si v Česku prevezme zlatú medailu a dostane aj kľúč od hlavného mesta

Sita Poslať
image

BRATISLAVA 26. apríla (WebNoviny.sk) - Prezidentovi Andrejovi Kiskovi udelia Zlatú medailu Univerzity Karlovej v Prahe. Prezident sa počas svojej pondelkovej pracovnej návštevy v Prahe stretne aj s vedením hlavného mesta ČR, ktoré mu symbolicky odovzdá kľúč od mesta.
Andrej Kiska navštívi tiež výstavu 2x100 v Národnom múzeu v Prahe a udelí štátne vyznamenanie jeho generálnemu riaditeľovi Michalovi Lukešovi.
Okrem toho sa Kiska zúčastní aj na kladení vencov pri pamätnej tabuli Alexandra Dubčeka a bude diskutovať aj so študentami Univerzity Karlovej.
Kiska nejde do Česka naposledy. V máji tam zavíta na svoju poslednú oficiálnu návštevu vo funkcii prezidenta. Zvolená prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá sa ujme mandátu 15. júna, už avizovala, že jej prvá cesta už tradične povedie do Prahy.
Viac k témam: prezident Slovenskej republiky, Univerzita Karlova v PraheZdroj: Webnoviny.sk - Prezident Kiska si v Česku prevezme zlatú medailu a dostane aj kľúč od hlavného mesta © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

logo
PHP Developer - študentská brigáda PHP Developer - študentská brigáda
PHP Developer províznych systémov PHP Developer províznych systémov
PHP Developer poistných agregátorov PHP Developer poistných agregátorov
PHP Developer FinTech cloudových riešení PHP Developer FinTech cloudových riešení