Hľadaj

Zabudli ste si knihu do vlaku? ZSSK vám ju požičia počas Týždňa slovenských knižníc

Sita Poslať

28.2.2020 (Webnoviny.sk) - Knižnice pre všetkých – to je motto 21. ročníka osvetového podujatia Týždeň slovenských knižníc, ktoré so sebou každoročne prináša množstvo zaujímavých aktivít. V spolupráci so Slovenskou asociáciou knižníc a Spolkom slovenských knihovníkov a knižníc sa doň opäť zapojí aj Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK).

image

Od 2. do 8. marca 2020 budú vo vybraných rýchlikoch národného dopravcu na trase Bratislava – Košice a späť cestujúcim k dispozícii stojany s knihami, ktoré im spríjemnia a skrátia cestu vlakom. V "pojazdných knižniciach" bude až 150 titulov rôznych žánrov z pera slovenských i svetových autorov. Na svoje si prídu nielen milovníci romantiky, detektívok či trilerov, ale aj poézie. Ponuku budú tvoriť najmä krátke romány, novely a zbierky poviedok.
"Teší ma, že sa ZSSK už po štvrtýkrát zapája do Týždňa slovenských knižníc. Rýchle tempo, ktoré dnes charakterizuje naše životy, čítaniu zdanlivo nepraje. Mnohí si na knihu nájdu čas presne dvakrát za deň – cestou do práce a cestou z práce. Viem však o prípadoch, keď ľudia zabudli dokonca vystúpiť z vlaku, pretože sa začítali. A myslím si, že to je pozitívna správa, lebo spoločnosť, ktorá číta knihy, má nádej," hovorí predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK Filip Hlubocký.
Knižky si budú môcť cestujúci požičať v ôsmich rýchlikoch ZSSK:

R 600 MILA SEDITA (Košice 04:07 – Bratislava hl. st. 09:47),

R 602 Čingov (Košice 06:07 – Bratislava hl. st. 11:47),

R 604 Dargov (Košice 08:07 – Bratislava hl. st. 13:47),

R 606 Liptov (Košice 10:07 – Bratislava hl. st. 15:47),

R 607 ANDREA SHOP.SK (Bratislava hl. st. 12:13 – Košice 17:53),

R 609 Spišan (Bratislava hl. st. 14:13 – Košice 19:53),

R 611 FIXINELA (Bratislava hl. st. 16:13 – Košice 21:53),

R 613 Syr NiKA Číz & GO (Bratislava hl. st. 18:13 – Košice 23:53).
Stojany s knihami budú k dispozícii v reštauračných vozňoch. Na akciu prostredníctvom rozhlasu upozorní cestujúcich aj vlakový personál.
Vedeli ste, že...
...knižnice alebo antikvariáty sú neoddeliteľnou súčasťou mnohých legendárnych filmov? Zápletka kultového Nekonečného príbehu sa začína "krádežou" knihy v antikvariáte. V čarodejníckej sérii Harry Potter sa riešenia takmer na všetky problémy nájdu v knižnici – hoci občas aj v zakázanom oddelení. Nuž a hrdina jedného z najlepších filmov všetkých čias Vykúpenie z väznice Shawshank vybuduje luxusnú knižnicu v najtvrdšom americkom väzení. A za jeho neuveriteľným útekom je, ako inak, kniha. Ošúchaná väzenská Biblia!

Informačný servis


Viac k témam: PR, Týždeň slovenských knižníc, ZSSK
Zdroj: Webnoviny.sk - Zabudli ste si knihu do vlaku? ZSSK vám ju požičia počas Týždňa slovenských knižníc © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.

Provízie rozpočítavajte
v ICM2
Insurance Contract Manager
Softvér a služby pre finančný trh
www.ICM2.sk
logo
Prečítajte si tiež:
3.4.2020 Správy

Dvaja súrodenci ukradli autá starým rodičom a jazdili po Brne, dievča nezvládlo policajnú naháňačku

3.4.2020 (Webnoviny.sk) - Pätnásťročné dievča a jej štrnásťročný brat ukradli v noci zo stredy na štvrtok autá svojim starým rodičom a ...

3.4.2020 Správy

Nezamestnaní budú dostávať dávku v nezamestnanosti o mesiac dlhšie, zmení sa aj Zákonník práce

2.4.2020 (Webnoviny.sk) - Nezamestnaní, ktorí si v čase krízovej situácie spôsobenej hrozbou šírenia koronavírusu nedokázali nájsť prácu ...

3.4.2020 Správy

Parlament schválil odloženie daňových priznaní, Slováci budú môcť zaplatiť dane až po skončení pandémie

2.4.2020 (Webnoviny.sk) - Parlament definitívne schválil odloženie daňových priznaní a platenie daní z príjmov za minulý rok, kým ...

3.4.2020 Správy

V prípade potvrdenej nákazy u poslanca bude parlament postupovať podľa opatrenia hlavného hygienika

3.4.2020 (Webnoviny.sk) - V prípade pozitívne výsledku testu poslanca na ochorenie Covid-19 bude Národná rada SR (NR SR) a kancelária ...

2.4.2020 Správy

Aprílové Nota bene už v uliciach nekúpite, predajcov môžete podporiť prostredníctvom zbierky

2.4.2020 (Webnoviny.sk) - Ľudia si aprílové vydanie Nota bene v uliciach nekúpia. Svojich predajcov môžu podporiť finančným darom ...

2.4.2020 Redakcia FinReport

Blackout by znamenal kolaps podnikateľského sektora, tvrdia zamestnávatelia

Predseda vlády Igor Matovič v stredu na tlačovej besede predstavil návrh na „vypnutie Slovenska“ na niekoľko týždňov. Takzvaný ...

2.4.2020 Správy

Európska komisia rozšíri svoje opatrenia, navrhuje zriadiť nástroj solidarity vo výške sto miliárd eur

2.4.2020 (Webnoviny.sk) - Európska komisia (EK) ďalej rozširuje svoje ...

2.4.2020 Zuzana Mecková

Kaviareň prišla o 70 percent tržieb, prežíva vďaka finančným rezervám a predaju cez okienko

Antónia Zamišková spolu s manželom už piaty rok prevádzkuje kaviareň AMC tvoj coffeeshop v Spišskej Novej Vsi. Vzhľadom k nepriaznivej ...

2.4.2020 Správy

Malé a stredné podniky dostanú finančnú pomoc od štátu, cieľom je udržanie zamestnanosti

2.4.2020 (Webnoviny.sk) - Parlament schválil podmienky finančnej pomoci malým a stredným podnikom počas koronakrízy. Cieľom tejto pomoci je ...

2.4.2020 Správy

Matovič chce počas Veľkej noci prijať výraznejšiu reguláciu voľného pohybu

2.4.2020 (Webnoviny.sk) - Počas Veľkej noci chce premiér Igor Matovič prijať ...

2.4.2020 Správy

Putin prikázal väčšine ľudí, aby neprišli do práce až do konca apríla

2.4.2020 (Webnoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin nariadil vo štvrtok ...

2.4.2020 Správy

Remišová intenzívne rokuje s ministrami o použití voľných zdrojov EÚ na boj s pandémiou

2.4.2020 (Webnoviny.sk) - Vicepremiérka pre investície a informatizáciu Veronika ...

2.4.2020 Správy

Testovanie obyvateľov rómskych osád či prísna karanténa, vláda odobrila Plán riešenia ochorenia Covid-19

2.4.2020 (Webnoviny.sk) - Testovanie obyvateľov rómskych osád za pomoci vojenských lekárov či prísna karanténa navrátilcov zo zahraničia a ...

2.4.2020 Správy

Šen-čen sa stal prvým čínskym mestom, ktoré zakázalo jesť psy a mačky

2.4.2020 (Webnoviny.sk) - Juhočínsky Šen-čen sa stal vo štvrtok prvým čínskym mestom, ktoré oficiálne zakázalo predaj a konzumáciu mäsa ...

1.4.2020 Redakcia FinReport

Banky by mohli odložiť splátky úverov a hypoték o šesť až deväť mesiacov

Predseda parlamentu a líder strany Sme rodina Boris Kollár v utorok po rokovaní s čelnými predstaviteľmi finančného sektora informoval, že ...

31.3.2020 Magdaléna Švančarková

Daňové novinky v oblasti DPH v roku 2020

Rok 2020 prináša do daňovej oblasti viacero noviniek. Jednou z nich je napríklad pojem „call-off stock“. Ďalšie spresňujú zaobchádzanie ...

29.3.2020 Zuzana Mecková

Štyri dni adrenalínu a alpských zážitkov v Slovinsku

Odrazu sme leteli na lanách rýchlosťou 50 kilometrov za hodinu a užívali si výhľady na prírodu miestami aj z dvestometrovej výšky. Po ...

28.3.2020 Magdaléna Švančarková

Malé firmy by vydržali platiť najviac mesiac, niektoré môžu otvoriť

Podnikatelia na Slovensku zažívajú zlé časy. Po dvoch týždňoch, odkedy sú školy zatvorené a platia karanténne opatrenia, tak zhruba 64 ...

PHP Developer - študentská brigáda PHP Developer - študentská brigáda
PHP Developer províznych systémov PHP Developer províznych systémov
PHP Developer poistných agregátorov PHP Developer poistných agregátorov
PHP Developer FinTech cloudových riešení PHP Developer FinTech cloudových riešení

Najčítanejšie

  1. 1.
    Kaviareň prišla o 70 percent tržieb, prežíva vďaka finančným rezervám a predaju cez okienko
  2. 2.
    Blackout by znamenal kolaps podnikateľského sektora, tvrdia zamestnávatelia
  3. 3.
    Banky by mohli odložiť splátky úverov a hypoték o šesť až deväť mesiacov
  4. 4.
    Klub 500 odporúča vláde riešiť ekonomiku ako celok, očakáva pomoc pre malých i veľkých
  5. 5.
    Ako si vypočítať pokles tržieb, ak chce živnostník alebo firma pre koronavírus požiadať o príspevok