Hľadaj

Slovenská pošta postupne rozširuje svoju sieť automatických terminálov na balíky

Sita Poslať
image

BRATISLAVA 7. júna (WebNoviny.sk) - Slovenská pošta, a. s., ako domáci líder v oblasti balíkových služieb, postupne rozširuje svoju sieť BalíkoBOXov s nepretržitým výdajom zásielok.
V súčasnosti ich má na Slovensku už 53 v 28 mestách a siedmich obciach po celom Slovensku a do konca júna k ním pribudne ďalších sedemnásť.

Stratégia Pošta 2020

Najnovší automatický terminál s nonstop prevádzkou sprístupnila štátna poštová spoločnosť vo štvrtok v obci Chorvátsky Grob so šesťtisíc obyvateľmi v okrese Senec.
Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Slovenskej pošty Eva Rovenská, BalíkoBOXy sú umiestnené nielen na frekventovaných miestach pri obchodných centrách, ale posilňujú služby spoločnosti v obciach a mestách rastúcich v dôsledku prirodzeného pohybu obyvateľstva.
"Slovenská pošta chce byť tam, kde ju ľudia potrebujú. Je nevyhnutné prispôsobovať sa a posilňovať naše služby najmä na miestach, ktoré rastú vplyvom pohybu obyvateľov. Vnímame tieto zmeny na mape Slovenska a podľa stratégie Pošta 2020 postupne zefektívňujeme procesy a modernizujeme služby pre zákazníkov podľa ich potrieb," povedal generálny riaditeľ Slovenskej pošty Peter Helexa.

Využívanosť BalíkoBOXov rastie

Riaditeľ úseku prevádzky Slovenskej pošty René Kubiš uviedol, že využívanosť BalíkoBOXov medziročne rastie o stovky percent a vie si predstaviť ich efektívnu sieť v počte tristo až štyristo kusov po celom Slovensku.
"Sme pripravení postupne investovať do automatizácie procesov a zlepšovania služieb pre zákazníkov. BalíkoBOXy sú moderný spôsob doručovania a odosielania balíkov a poskytujú zákazníkom želané pohodlie rýchlej, jednoduchej a vždy dostupnej služby," poznamenal Kubiš.
Starostka Chorvátskeho Grobu Vladimíra Vydrová informovala, že ich obec sa rýchlo rozrastá a počtom obyvateľov je už ako menšie mesto.
"Žije tu množstvo mladých a dynamických obyvateľov, ktorým BalíkoBOX ušetrí čas a zvýši kvalitu života. Terminál sme strategicky umiestnili približne v geografickom strede našej veľkej obce. Bude tak určite rovnako dobre slúžiť obyvateľom pôvodnej časti, ako aj novým generáciám žijúcim v časti Čierna Voda," dodala starostka s tým, že majú záujem aj o rozšírenie klasických poštových služieb v obci.

Približne deväť miliónov balíkov ročne

Na základe nezávislého prieskumu až 70 percent zákazníkov internetových obchodov si nechá doručiť svoj balík cez Slovenskú poštu. Ročne prepraví približne deväť miliónov balíkov, s medziročným nárastom zhruba o 25 percent.
"V porovnaní s tradičnou kuriérskou službou dokáže Slovenská pošta doručiť cez BalíkoBOXy niekoľkonásobne viac balíkov. Zatiaľ čo priemerný počet doručených balíkov kuriérom za jeden deň je približne 80, pri doručovaní do BalíkoBOXu počet balíkov výrazne stúpa," priblížila hovorkyňa Slovenskej pošty Eva Rovenská. Skúsenosti zo zahraničia uvádzajú od tisíc do tisíctristo balíkov za deň pri doručovaní do automatických terminálov.
Spoločnosť Slovenská pošta, a. s. so sídlom v Banskej Bystrici vznikla 1. januára 1993 ako štátny podnik a na akciovú spoločnosť so 100-percentnou účasťou štátu sa pretransformovala 1. októbra 2004. Spoločnosť má základné imanie 214,3 mil. eur, jej akcie spravuje Ministerstvo dopravy a výstavby SR.
Viac k témam: BalíkoBOX, Slovenská poštaZdroj: Webnoviny.sk - Slovenská pošta postupne rozširuje svoju sieť automatických terminálov na balíky © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Potrebujete licenciu na výkon finančného sprostredkovania ?
Rýchlosťou blesku vám poskytneme odborné a komplexné služby.
logo
Prečítajte si tiež:
17.7.2019 Ján Beracka

Hybridne financovaný poistný maklér? Nič také sa na Slovensku nechystá

Agenti sa nahlas sťažujú na to, že slovenská legislatíva prísne oddeľuje finančných agentov od finančných poradcov. Túto problematiku ...

17.7.2019 Správy

Iránsky minister označil americké sankcie za ekonomický terorizmus

17.7.2019 Správy

Je mi to naozaj úplne jedno, reagoval Kiska na úvahu Kresáka o pozastavení výhod exprezidentom

17.7.2019 Správy

Korčok oceňuje ženské nominácie v európskych inštitúciách, pripomenul citát premiérky Thatcherovej

17.7.2019 Správy

Kubánske úrady priznali masívne výpadky elektrického prúdu, elektrárne v krajine sú preťažené

17.7.2019 Správy

Na Slovensku pristane zvyšných päť vrtuľníkov Black Hawk, ministerstvo pracuje na ich výzbroji

17.7.2019 Správy

Nitriansky Jaguar odmieta tvrdenia, že zamestnancov demotivujú nízke platy a pomalý kariérny rast

17.7.2019 Správy

Odklad sankcií za eKasu pocíti aj rozpočet, môže prísť o desiatky miliónov eur

17.7.2019 Správy

Pod skupinkou 15 detí sa zlomila terasa, spadli z približne trojmetrovej výšky

17.7.2019 Správy

Roma Spirit už po 11. raz ocení tých, ktorí pomáhajú búrať predsudky voči Rómom

17.7.2019 Správy

Ruské lietadlo narušilo vzdušný priestor Fínska, prípadom sa zaoberá pohraničná stráž

17.7.2019 Správy

V Londýne zatkli brata atentátnika z koncertu Ariany Grande, je kľúčovým podozrivým

17.7.2019 Správy

V tuneli pod Mont Blancom začal dymiť dvojposchodový autobus, evakuovali desiatky pasažierov

16.7.2019 Ján Beracka

Nick de Maesschalck o smernici IDD: Určité rozdiely medzi krajinami sú zdravé, no nesmú byť veľké

Smernica IDD je základnou reguláciou, ktorá predstavuje minimálnu harmonizáciu pravidiel v oblasti distribúcie poistenia. Členské štáty ...

15.7.2019 Ján Beracka

Zavedenie smernice IDD v EÚ je náročné, niektoré krajiny ho doteraz nezvládli

Smernica o distribúcii poistenia (IDD) sa do národných legislatív členských štátov EÚ dostáva s pomerne veľkými ťažkosťami. Táto ...

12.7.2019 Ján Beracka

Dohoda o navýšení minimálnej mzdy je zatiaľ ďaleko

Do 15. júla by sa mali zamestnávatelia, odborári a vláda dohodnúť na prípadnom navýšení minimálnej mzdy. Zamestnávatelia sú ochotní ...

11.7.2019 Redakcia FinReport

Financial Report júl - august analyzuje európsku smernicu IDD

Jednou z výhod európskej integrácie, na ktorú sme si zvykli, je slobodné cestovanie. No z Európskej únie na Slovensko skutočne prichádza ...

11.7.2019 Natália Hučková

Spoločnosti British Airways hrozí obrovská pokuta. Neochránila údaje o cestujúcich

Leteckej spoločnosti British Airways hrozí za porušenie ochrany osobných údajov pokuta až vo výške 183 miliónov libier (204,4 milióna eur). ...

PHP Developer - študentská brigáda PHP Developer - študentská brigáda
PHP Developer províznych systémov PHP Developer províznych systémov
PHP Developer poistných agregátorov PHP Developer poistných agregátorov
PHP Developer FinTech cloudových riešení PHP Developer FinTech cloudových riešení