Hľadaj

Líder venezuelskej opozície sa vrátil do krajiny, znova sa pokúsi o zvrhnutie Madurovej vlády

Sita Poslať
image

CARACAS 4. marca (WebNoviny.sk) - Líder venezuelskej opozície Juan Guaidó sa vrátil do Venezuely, aby obnovil svoju kampaň s cieľom zvrhnúť vládu prezidenta Nicolása Madura, a to aj napriek varovaniam, že mu hrozí zatknutie.
V pondelok pristál na hlavnom venezuelskom letisku zhruba 40 kilometrov od Caracasu a ako napísal na Twitteri, úspešne sa mu podarilo prejsť aj cez imigračné kontroly. Na letisku politika čakali viacerí európski diplomati, ktorí podporujú jeho kampaň za zmenu vo vedení krajiny.
Po návrate Guaidó, ktorý sa nedávno vyhlásil za prechodného prezidenta, vystúpil v Caracase na demonštrácii pred niekoľkými tisíckami podporovateľov. Tí ho privítali hlasným povzbudzovaním a potleskom. "Sme silnejší, ako kedykoľvek predtým," vyhlásil na demonštrácii Guaidó.
Madurova vláda sa ku Guaidóovmu návratu do Venezuely zatiaľ nevyjadrila.
Guaidó konvom februára odignoroval zákaz vycestovať z Venezuely a odcestoval do Kolumbie. Odvtedy navštívil viacero krajín Latinskej Ameriky a ich lídrov. Naposledy v sobotu sa v Ekvádore stretol s tamojším prezidentom Lenínom Morenom. Guaidóa za prechodného prezidenta Venezuely uznalo už viac než 50 štátov vrátane USA, Kanady a väčšiny krajín Latinskej Ameriky.
Viac k témam: venezuelský prezidentZdroj: Webnoviny.sk - Líder venezuelskej opozície sa vrátil do krajiny, znova sa pokúsi o zvrhnutie Madurovej vlády © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Ready Made Maklér
Staňte sa samostatným
finančným agentom už dnes.
Robte biznis,
byrokraciu nechajte na nás.
logo
PHP Developer - študentská brigáda PHP Developer - študentská brigáda
PHP Developer províznych systémov PHP Developer províznych systémov
PHP Developer poistných agregátorov PHP Developer poistných agregátorov
PHP Developer FinTech cloudových riešení PHP Developer FinTech cloudových riešení