Hľadaj

Klienti mBank zaplatili prostredníctvom Apple Pay za prvých päť dní viac ako milión eur

Sita Poslať
image

9.7.2019 (Webnoviny.sk) - mBank bola jednou z prvých bánk na Slovensku, ktoré svojim klientom priniesli možnosť platby prostredníctvom Apple Pay. Pretože patrí medzi lídrov v oblasti mobilného a digitálneho bankovníctva na Slovensku je prirodzené, že práve jej klienti prijali túto službu s nadšením. Už v prvý deň si ju aktivovalo viac ako päťtisíc klientov mBank a v priebehu prvých dní zrealizovali pomocou Apple Pay platby v hodnote viac ako 1 milión eur.
mBank pri uvedení Apple Pay na Slovensku stavila na svoje jedinečné know-how a bohaté skúsenosti z ďalších dvoch trhov – českého a poľského, kde službu úspešne predstavili už v minulosti. "Aj to bol jeden z dôvodov, prečo sme na Apple Pay na Slovensku boli dlho vopred pripravení. Službu sme implementovali hneď, bez najmenších ťažkostí a naši klienti ju začali využívať okamžite," hovorí Zdeněk Rys, riaditeľ depozitných produktov mBank.
O úspechu Apple Pay u klientov mBank na Slovensku svedčí aj fakt, že už počas prvého dňa fungovania si službu aktivovalo viac ako 5-tisíc klientov mBank a spolu zrealizovali transakcie v hodnote viac ako 100-tisíc eur.

Mobilné platby majú Slováci v obľube

Práve klienti mBank dokazujú, že platenie mobilným telefónom na Slovensku už nie je len záležitosťou úzkej skupiny technologických nadšencov a guru, ale stáva sa bežnou súčasťou každodenného života vďaka svojmu komfortu i bezpečnosti. Keď napríklad banka pred časom pre svojich klientov spúšťala službu Google Pay, využívalo ju osemkrát viac mužov než žien. Po zavedení Apple Pay sa ukázalo, že muži síce medzi používateľmi stále dominujú, ale už s oveľa nižším rozdielom - medzi klientmi mBank je ich trikrát viac ako žien a rozdiel sa stále zmenšuje.
"Už v prvý deň spustenia bol Apple Pay u nás v počte pridaných platobných kariet až trikrát úspešnejší než Google Pay za celý prvý mesiac. Aj objem transakcií, ktoré naši klienti zrealizovali cez Apple Pay počas prvých dvoch dní presiahol objem transakcií s Google Pay za jeho prvý mesiac," dodal Zdeněk Rys. Na konci prvého týždňa zaplatili klienti mBank s Apple Pay viac ako jeden milión eur.

V telefóne máte svoje platby úplne pod kontrolou 

Vďaka tejto službe môžu klienti zaplatiť rýchlo a pohodlne prostredníctvom svojich iPhonov, Apple Watch či zariadení s požadovaným iOS. Začať používať Apple Pay je veľmi jednoduché - stačí mať účet mKonto v mBank, aktívnu platobnú kartu a telefón alebo hodinky s operačným systémom iOS. Za založenie a vedenie účtu mKonto pritom v mBank neplatíte žiadne poplatky.
V prípade, že si založíte účet v mBank teraz, pridáte do Apple Pay svoju novú kartu a uskutočníte platbu, môžete od mBank každý pracovný deň vyhrať štýlové slúchadlá AirPods.
"V súčasnosti mnohí naši klienti cestujú za dovolenkovými zážitkami. Apple Pay považujeme za skvelú možnosť ako bez problémov a moderne platiť a doplniť si tak celé spektrum služieb, ktoré našim klientom umožnia jednoducho a bezpečne platiť a manažovať svoje financie doma i v zahraničí priamo v aplikácii mBank," dodal Z. Rys.
Klienti mBank si môžu prostredníctvom svojej mobilnej aplikácie priamo v telefóne kedykoľvek a kdekoľvek zapnúť a vypnúť jednotlivé typy transakcií, ako sú napríklad platby v zahraničí, nákupy v obchodoch, výbery hotovosti či internetové platby podľa aktuálnej potreby. "Zapnúť a vypnúť si môžu tieto služby kedykoľvek  tak, aby ich mohli realizovať len vtedy, keď majú kartu úplne pod kontrolou a vypnuté ich mať vtedy, keď majú kartu odloženú napríklad v hotelovej izbe počas slnenia sa na pláži," dopĺňa Zdeněk Rys. mBank tiež svojim klientom umožňuje priamo v aplikácii online meniť finančné limity pre jednotlivé karty a typy transakcií, uzatvoriť cestovné poistenie, alebo zablokovať okamžite kartu v prípade straty alebo krádeže.

Viac informácií nájdete na www.mbank.sk

Inzercia

Viac k témam: Apple Pay, mBank, PRZdroj: Webnoviny.sk - Klienti mBank zaplatili prostredníctvom Apple Pay za prvých päť dní viac ako milión eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Zosúladíme vás s legislatívou o finančnom sprostredkovaní
Novela zákona č. 186/2009 Z.z. prináša až 100 zmien zákona, nové pravidlá a povinnosti.
Zostaňte aktualizovaní!
logo
Prečítajte si tiež:
19.7.2019 Správy

Američania zneškodnili iránsky dron, Trump následne obvinil Teherán z provokatívnej akcie

19.7.2019 Správy

Autobus so žiakmi smerujúcimi na festival havaroval, o život prišlo najmenej deväť detí

19.7.2019 Správy

Foto: Vodiči zrazili dvoch cyklistov, 52-ročný muž skončil s ťažkými zraneniami v nemocnici

19.7.2019 Správy

Muž sa podpálil pred japonským veľvyslanectvom, polícia našla v zaparkovanom aute horľaviny

19.7.2019 Správy

Muž vrazil autom do veľkého davu protestujúcich, vraj do neho hádzali kamene

19.7.2019 Správy

Polícia pátrala po mužovi podozrivom z viacerých trestných činov, našla ho mŕtveho

19.7.2019 Správy

Prezident Trump nominoval na post ministra práce syna zosnulého sudcu najvyššieho súdu

19.7.2019 Správy

Veľvyslanectvá sa pripojili k Dúhovému pochodu, chcú chrániť práva všetkých ľudí bez rozdielu

19.7.2019 Správy

Video: Mestom Christchurch otriasla explózia, po výbuchu plynu zostali z domu len trosky

19.7.2019 Ján Beracka

Štát si od občanov prestane pýtať ďalšie dokumenty v papierovej forme

Slovensko sa už od 1. septembra minulého roka konkrétnym spôsobom obmedzuje v byrokracii tým, že určité potvrdenia sa dajú získať ...

19.7.2019 Správy

Žilinský kraj má mnoho turistických lákadiel, najvyhľadávanejšou destináciou je Liptov

18.7.2019 Správy

Kongresmanky prešli do protiútoku, Ilhan Omar označila Trumpa za fašistu

18.7.2019 Ján Beracka

Na Slovensku majú agenti viac povinností, ako vyžaduje európska smernica

Smernica IDD vznikala so vznešeným cieľom, ktorým bolo chrániť spotrebiteľa a nastaviť rovnaké pravidlá pre všetky kanály distribúcie ...

18.7.2019 Správy

Žena v USA zastrelila dve dcéry, súd jej vymeral doživotie

17.7.2019 Ján Beracka

Hybridne financovaný poistný maklér? Nič také sa na Slovensku nechystá

Agenti sa nahlas sťažujú na to, že slovenská legislatíva prísne oddeľuje finančných agentov od finančných poradcov. Túto problematiku ...

16.7.2019 Ján Beracka

Nick de Maesschalck o smernici IDD: Určité rozdiely medzi krajinami sú zdravé, no nesmú byť veľké

Smernica IDD je základnou reguláciou, ktorá predstavuje minimálnu harmonizáciu pravidiel v oblasti distribúcie poistenia. Členské štáty ...

15.7.2019 Ján Beracka

Zavedenie smernice IDD v EÚ je náročné, niektoré krajiny ho doteraz nezvládli

Smernica o distribúcii poistenia (IDD) sa do národných legislatív členských štátov EÚ dostáva s pomerne veľkými ťažkosťami. Táto ...

12.7.2019 Ján Beracka

Dohoda o navýšení minimálnej mzdy je zatiaľ ďaleko

Do 15. júla by sa mali zamestnávatelia, odborári a vláda dohodnúť na prípadnom navýšení minimálnej mzdy. Zamestnávatelia sú ochotní ...

PHP Developer - študentská brigáda PHP Developer - študentská brigáda
PHP Developer províznych systémov PHP Developer províznych systémov
PHP Developer poistných agregátorov PHP Developer poistných agregátorov
PHP Developer FinTech cloudových riešení PHP Developer FinTech cloudových riešení